Sgk Soru Cevap Kategorisi için arşiv

Emeklilikte yaşa takılanlar son durum 2013

Emeklilikte yaşa takılanlar son durum 2013 artık emekli olmak istiyorum diyenlerin merakla beklediği düzenleme haberleri arka arkaya geliyor. İşte emekliliği yasaya takılanlar için yeni yasalarla ilgili son bilgiler.

Erken emeklilik ne zaman çıkacak 2013

Erken emeklilik ne zaman çıkacak 2013, Erken emekli olmak için ne yapılmalı? Erken emekli olma şartları nelerdir? işte tüm ayrıntılar burada!

Emekli intibak farkları sorgulama 2013

Emekli intibak farkları sorgulama 2013, Evet artık internetten online olarak intibak zammı farkını öğrenebilirsiniz. Hangi emekli ne kadar intibak zammı alacak?

Sgk’nın Hangi emekliden maaşını geri istiyor?

Uzun zamandır konuşulan bir konuyu masaya yatırıyoruz. Sgk’da yanlış hesaplanan emekli maaşların durumu ne olacak? Emekli maaşı yanlış hesaplanan emekli maaşını geri iade edecek mi? Cezai işlem uygulanacak mı? Kimlerden emekli maaşı iadesi istenecek? Son durum hakkında Ali Tezel bilgilendirme yapıyor.

Sgk primi ödenmezse ne yapmalıyım? Ssk primi ödeniyor mu

Sgk primi ödenmezse ne yapmalıyım? Ssk primi ödeniyor mu İşveren ssk aylık prinini ödemezse ne yapmalı? Hangi yollara başvurmalı?

Sgk hakkında en çok sorulan sorular ve cevapları

Sigortalı ve emeklilerde sıkça rastladığımız soruları bir araya getirdik ve hala bu konularda kafası karışan nasıl öğreneceğim diye düşünenler için uzun bir soru cevap yöntemi hazırladık. 

Asgari ücret vergisi ne zaman kalkıyor

Asgari ücret vergisi ne zaman kalkıyor? Yeni yıla girmeden önce merakla beklenen cevaplardan birisi, asgari ücrette vergi kalkacak mı? Kalktı mı? Asgari ücretten vergiyi kaldırdılar mı ? Asgari ücretten vergi ne zaman kalkacak ?

İsteğe bağlı’da emekli aylığı ne kadar? Ali Tezel Soru Cevap

İsteğe bağlı’da emekli aylığı ne kadar? Ali Tezel Soru Cevap, Kafanıza takılan soruların tüm cevapları burada, artık neyin nasıl olduğunu birinci ağızdan öğrenme vakti. Şartları nelerdir? Nasıl olunur?

Gelir testi sorgulama nasıl yapılır Soru Cevap

Sgk Gelir testi sorgulama nasıl yapılır Soru Cevap şeklinde tüm kafanıza takılanları bu konu altında çözüme kavuşturacaksınız. SGK‘nın hazırladığı gelir testini geçen kişiler sgk’ya  prim ödemeden sağlık güvencesi alacak.SGK , Genel Sağlık Sigortası (GSS) kapsamında  yapılması zorunlu olan ve kimin ne kadar prim ödeyeceği belirleyen  gelir testte geliri düşük olanların primleri devlet tarafından ödenecek.Geliri prim  [ Okumaya Devam ]

Ne Zaman Emekli Olurum ? Hesaplama Yöntemi

Orta yaşda herkesin birbirine defalarca sorduğu bir sorudur. Muhabbetlerde hep konusu döner. 4a ve 4bliler nasıl ve hangi koşullarda emekli olabilir? Ne zaman emekli olabilirim? Emekli olmak için kaç yıl prim ödemeliyim? Emeklilik hesabı nasıl yapılır gibi aklınızı kurculayan tüm sorulara açıklamalı bir şekilde cevap bulabileceksiniz.